Considerations To Know About Pašatteikušos personu reģistrs atcelšana

Kopš 2021. gada maija Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) Parādnieku reģistrā iekļautās personas nedrīkst piedalīties azartspēlēs un interaktīvajās izlozēs.

Savukārt, ja lieguma termiņš ir bijis noteikts ilgāks par 12 mēnešiem, lai pārtrauktu liegumu, personai jāvēršas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā ar iesniegumu, izmantojot vietni

Saskaņā ar Azartspēļu un izložu likuma four¹ pantu fiziskajai personai ir tiesības rakstveidā pieprasīt, lai tai tiktu noteikts liegums Latvijas Republikā spēlēt azartspēles, tai skaitā interaktīvās azartspēles, un piedalīties interaktīvajās izlozēs un tā tiktu iekļauta pašatteikušos personu reģistrā (turpmāk - PIPARS).

Šogad februārī šāds aizliegums ir reģistrēts vairāk nekā thirty tūkstošiem cilvēku. Cīņa ar atkarību ir paša spēlmaņa rokās. Ja posts skar ģimeni, tuvinieki izmantot šādu ierobežošanas līdzekli nevar.

Papildu informācija par personu, kura nolēmusi sevi iekļaut Pašatteikušos personu reģistrā, netiek pārbaudīta. Personai jānorāda savs vārds, uzvārds un personas kods. Reģistrā sevi iekļaut var tikai pati persona.

TIESĪBU AKTI Kā pieteikties azartspēļu liegumam un kā dzēst sevi no Pašatteikušos personu reģistra

Azartspēļu komersantam par Pašatteikušos personu reģistrā iekļautas personas pielaišanu spēlei tiek noteikts naudassods 7000 eiro apmērā.

Stājas spēkā Stājas spēkā likuma grozījumi, kas veicinās skaidras naudas un klātienes finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos Vakar, Finanses Stājas spēkā

Minimālais lieguma termiņš ir twelve mēneši no dienas, kad fiziskā persona iekļauta reģistrā. Tajā norādāmā tellācija noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 333 “No azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistra noteikumi”.

Lai noteiktu savai spēlei limitus, jebkuram cilvēkam Latvijā ir tiesības un iespēja liegt sev Latvijā spēlēt azartspēles un piedalīties interaktīvajās izlozēs, izmantojot Pašsateikušos personu reģistru, ko piedāvā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija.

Šāda uzskaite šobrīd netiek veikta, jo viena more info persona savu gūto laimestu bieži vien iegulda nākamajā spēlē, līdz ar to finanšu līdzekļi var būt nemitīgā “apritē”.

Arī Igaunijā ir izveidots līdzīgs reģistrs, kurā ikviens iedzīvotājs var liegt sev dalību azartspēlēs. Turklāt liegums var tikt noteikts pat ilgāk par desmit gadiem.

Vai ir novērojumi par to, kas notiek ar cilvēkiem, kuri izdzēš sevi no reģistra? Vai viņi atsāk spēlēt?

No 2020. gada 1. janvāra fiziskā persona pieprasījumu var iesniegt man or womanīgi rakstveidā Inspekcijā, human beingīgi rakstveidā spēļu organizēšanas vietā, izmantojot interaktīvo azartspēļu un interaktīvo izložu organizētāju tīmekļvietnēs pieejamo saiti uz inspekcijas tīmekļvietnes lieguma pieprasījuma sadaļu vai attālināti elektroniskā veidā, autentifikācijai izmantojot elektroniskās identifikācijas līdzekļus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *